مدیرعامل طرح ESBR پتروشیمی صدف خلیج فارس:
سهم 60 درصدی ساخت داخل در طرح پتروشیمی صدف خلیج فارس
مدیرعامل طرح پتروشیمی صدف خلیج فارس به پیشرفت 70 درصدی این طرح اشاره کرد و گفت: 60 درصد طرح پتروشیمی صدف، داخلی خواهد بود.
مجتبی خورسند در زمینه امضای تفاهم‌نامه از سوی این شرکت با سازندگان ایرانی در حاشیه سومین نمایشگاه و همایش تخصصی حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی برگزار شد، گفت: صدف خلیج فارس تفاهم‌نامه همکاری ساخت مخازن تحت فشار با آلیاژهای مختلف به ارزش حدود 700 هزار یورو را با شرکت «اساس صنعت پارس» امضا کرد و تفاهم‌نامه همکاری با شرکت «تولیدی صنعتی شگفت‌افزار» که یک شرکت دانش بنیان است، اشاره و اظهار کرد: این شرکت قطعات یدکی خارجی را با مهندسی معکوس، بومی‌سازی کرده و می‌سازد. و همچنین در روز پایانی نمایشگاه به امضا 4 تفاهم نامه همکاری دیگر سهم شرکت از سومین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل به 6 تفاهم نامه رسید.
مدیرعامل طرح پتروشیمی صدف خلیج فارس ادامه داد: این تفاهم‌نامه باهدف جلوگیری از کاهش وابستگی به خارجی‌ها به منظور تأمین قطعات یدکی مورد نیاز طرح انجام شده است که ارزش این تفاهم‌نامه برای دوره یکساله حدود یک میلیون یورو پیش‌بینی شده است.
خورسند درباره طرح پتروشیمی صدف توضیح داد: استارت مجدد این طرح از فروردین 1399زده شده و هم‌اکنون 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد که 60 درصد این طرح از ساخت داخل استفاده شده است. پیش بینی می‌شود که اگر با همین روند پیشرفت کند در انتهای 1401 به بهره‌برداری خواهد رسید.
وی به تولید محصول راهبردی الاستومر در پتروشیمی صدف اشاره کرد و افزود: با بهره‌برداری از این طرح، افزون بر تأمین نیاز داخل، حدود 50 درصد محصول صادر خواهد شد.
سومین نمایشگاه حمایت از ساخت داخل در صنعت پتروشیمی با نگاه ویژه به صنعت پالایش و پتروپالایش، از دوم اسفندماه امسال به مدت سه روز به میزبانی منطقه آزاد کیش دایر است.