معاون برنامه‌ریزی صنایع پتروشیمی خلیج فارس خبر داد:

بازگشایی درب انبارهای کالا بر روی پتروشیمی صدف

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی صدف خلیج فارس به نقل از شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس،در این بازدیدها مهندس نشان زاده معاون برنامه‌ریزی و کسب و کار ، دکتر قربانی معاون حاکمیت ، خدمات مشترک و سامانه‌ها و تعدادی از مدیران حوزه‌های مختلف در جریان روند فعاليت مجمتع‌هاي پارس، مبين، نوري و نيز وضعيت اجرايي پروژه‌هاي آپادانا ، هنگام و صدف قرارگرفتند.

مهندس نشان زاده در این بازدیدها با اشاره به برنامه‌ریزی هدفمند شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام گفت: باید با تصمیم گیری به موقع و رایزنی با حوزه‌های مختلف و نیز استفاده از ظرفیت شرکت‌های توانمند داخلی ، موانع و مشکلات طرح‌های در دست اجرا مرتفع و طبق مصوبات بازدیدها و زمانبندی تعیین شده، این طرح ها به بهره برداری برسند.

معاون برنامه ریزی و توسعه کسب و کار شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با اشاره به پیشرفت 73 درصدی ساخت این طرح تولیدکننده ESBR خواستار تعیین تکلیف قراردادهای تامین خوراک و یوتیلیتی این طرح پتروشیمی شد و گفت: تاکنون بیش از 9 میلیون و 250 هزار ساعت کار بدون حادثه در این پروژه حاصل شده که امیدواریم با همین وضعیت کار بدون حادثه شاهد بهره برداری از آن باشیم.

وی در ادامه خواستار بازگشایی درب انبارهای مجتمع های پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس به منظور تامین بخشی از کالا و تجهیزات این طرح شد و افزود: با هدف چابک سازی ساختار پروژه باید شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی به عنوان «مدیریت پروژه متمرکز» در این طرح مشارکت کند که قطعا به پیمانکار و کارفرما برای تسریع و تسهیل در فرآیند ساخت و آغاز مراحل راه اندازی کمک خواهد کرد.

دکتر قربانی هم با اشاره به ضرورت ارائه گزارش روند اجرایی طرح‌ها گفت : با توجه به اینکه تکمیل طرح های نیمه تمام از اولویت‌های گروه خلیج فارس است مدیریت طرح ها باید با هماهنگی با ستاد، نقش تسهیل گری ایفا کنند.

در اين بازديدها سایر مدیران از جمله مدیران تولید ، HSE، طرحها و …هم به ارائه گزارش درباره حوزه های متبوع ارائه کردند.ضرورت هم افزایی با شرکت های تابعه برای ایفای تعهدات جهت تکمیل طرح ها از دیگر مصوبات و موضوعات مطرح شده در جلسات بررسی طرح های نیمه تمام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس بود.